Firma Adı İletişim Konum
AKASYA YAYINCILIK KIRTASİYE SAN.VE LTD.ŞTİ.
FEVZİ ÇAKMAK MAH. FEVZİ ÇAKMAK CAD. NO: 59/3 34220 / ESENLER / İSTANBUL / TÜRKİYE
İletişim: +90 535 870 4700
Web: https://www.akasyayin.com/
Salon: 1
Stant: 410B
Ürün Grupları
  • Kultur Yayinlari
  • Egitim ve Kaynak Kitaplari Sinava Hazirlik Yayinlari
  • dini/islami

Yayıncılık hayatımıza Kasım 2014 İstanbul da Merhaba dedik. Akasya, çiçeğinin kokusu ile huzur veren, hızlı büyüyebilen bir ağaçtır. Bizde başta kitaplarımızla huzur verip kısa sürede büyüyüp etrafımıza ışık saçma azmindeyiz. Kitap çıkarmanın hassasiyetinin bilincinde olup özellikle dînî içerikler konusunda Kur ân ve Sünnet ışığında, yani Ehl-i Sünnet çizgisinden şaşmayan yayınları ön planda tutmayı kendimize görev edindik. İlmî meseleleri matbu (kaynak) eserlerden araştırırken sizlere Türkçe dilinde ışık tutacak kıymetli eserleri, güvenilir ilim ehli yazarların kaleminden sunmanın yanısıra Arapça-Türkçe olarak hazırlanan eserlere de yer vermeyi de hedef edindik. Ayrıca amacımız geleceğimiz olarak gördüğümüz kıymetli gençlerimize hayat gayelerini hatırlatıp başarıya götüren içerikli kitapları hazırlayıp sunmak, sevgili çocuklarımıza da dini ve dünyevi bilgileri sevdirerek, öğretmektir.

Kur ân Eğitim SetiKur ân Eğitim Seti
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Üç kitaptan oluşan Kur ân Eğitim Seti ni hazırlamamızdaki ana gaye eğitmenlerimize, sevdirerek Kur ân okumayı öğretmeyi kolaylaştırmak ve buna yardımcı olmaktır. Sadece bununla da kalmayıp serinin ilk kitabı olan Harflerimizi Öğreniyoruz kitabında harfleri boyayarak tanıtmanın yanı sıra bolca eğitici ve geliştirici etkinlikler ekleyip zenginleştirdik. Serimizin ikinci kitabı Harekelerimizi Öğreniyoruz asıl elif cüzü niteliği taşıyıp Kur ân okumayı öğreten kitabımızdır. Üçüncü kitap Dua ve Sûrelerimizi Öğreniyoruz a ise namaz dualarını, namaz sûrelerini ve hayatımızın birçok alanında okuyabileceğimiz birbirinden güzel duaları ekledik.

Mevsim Dergisi 14Mevsim Dergisi 14
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Kültür ve Yaşam Dergisi Her Mevsim Bir Hazinedir

Kader Nedir?Kader Nedir?
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Kader konusunu Kur ân dan, hadîslerden, sahabeden, tabiinden, tebe-i tabiinden günümüze kadar ulaşan Ehl-i Sünnet âlimlerinin bildirdikleri aklî ve naklî delillerden yararlanarak, dinimizce emrolunduğu üzere derine inmeden ele aldık. Çünkü kaderin gerçek anlamda sırrını ne bir peygamber, ne bir melek, ne de bir evliya bilir. Bunu ancak Allâh bilir. İmam Ebu Cafer et-Tahâvî el- Akîdetu t Tahâviyye adlı kitabında bu konuyla alakalı şöyle demiştir: Kaderin aslı, Allâh-u Teâlâ nın yaratılmışlarında bir sırrıdır. Bu sır ne bir meleğe ne de bir peygambere açıklanmıştır. Bundan dolayı âlimlerin yolunu takip ederek kaderin ne olduğunu ve ona nasıl inanılması gerektiğini kitabımızda deliller eşliğinde beyan etmeye çalıştık.

Bunları Biliyor Muydunuz?Bunları Biliyor Muydunuz?
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Kitabın genişletilmiş 7. baskısı, günümüzde birçok insanın bilgi sahibi olmadığı konuları içerdiğinden dolayı bu ismi aldı. Bunları Biliyor Muydunuz? insanlar arasında doğru bilinen yanlış bilgileri beyan edip kişiyi yanlış bilgiden uzak tutma yönüyle de çok farklı bir eser olma özelliğine sahip. Her doğru denileni doğru olarak almamamız gerektiğini öğreten başucu kitabı olmaya layık bir eser. Bu baskıya 3 yeni konu daha eklenmiştir.

Firmanın kayıtlı temsilcilik bilgisi bulunmamaktadır.

Firmanın kayıtlı marka bilgisi bulunmamaktadır.